Pri nákupe produktov nad 30 eur vám ako darček pribalíme malú riasoguľu v hodnote 3,9 eur zadarmo. :) Darček sa automaticky pridá do vášho košíka. Akcia platí do 14.6.2021.

Albuca spiralis frizzle sizzle

Kód: 695
Neohodnotené
€13,90
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Albuca spiralis frizzle sizzle je zvláštne vyzerajúca rastlina, ktorá na prvý pohľad pripomína vývrtku na víno. Pochádza z Južnej Afriky, niet divu, že dostala pomenovanie „Kapská hviezda“. Keď totiž vykvitne, naozaj zažiari. Pokiaľ túžite, aby boli jej listy poriadne povykrúcané, umiestnite rastlinu na svetlé miesto, počas jari a jesene môže byť umiestnená aj vonku.

Má rada pravidelnú zálievku, pri ktorej si ale dajte pozor, aby bol substrát úplne preschnutý. Albuca je sukulent a zároveň cibuľovina. Vegetačné obdobie sa u nej začína v lete a končí približne koncom jesene. Po odkvitnutí rastlina „zmizne“, zatiahne sa do cibule a pripraví sa na spánok. Počas tohto obdobia je potrebné zálievku takmer úplne obmedziť. Vyhovuje jej teplota od 5 – 25 stupňov. Hnojiť sa odporúča raz za mesiac. Rastlina je pre domácich miláčikov jedovatá.

 

Starostlivosť:

Umiestnenie: slnečné miesto.

Teplota: 5-25 °C 

Polievanie: polievať až keď pôda úplne preschne, v lete zálievku obmedziť. Nenechávať stáť vo vode.

Vlhkosť: normálna, toleruje aj vyššiu.

Hnojenie: odporúča sa 1x mesačne tekutým hnojivom počas jesene.

Náročnosť: nízka

Čistí vzduch: áno

Jedovatá: áno

Ďalšie názvy: Kapská hviezda

 

Rozmery: 

Priemer kvetináča: 12 cm 

Výška: cca 20 cm

 

Dôležité info: 

  • Šťava je jedovatá, uchovávať mimo dosahu detí a zvierat.