Riasoguľa veľká

Kód: 57
Akcia Novinka
Neohodnotené
€5,90 –6 %
riasogula velka florecita 004
€5,90 –6 % €5,50
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Túžite po takej senzácii vo vašom domove, ktorá by ihneď upútala pozornosť? Práve pre vás je ideálna riasoguľamalá zelená vodná rastlinka pochádzajúca z Japonska. Môžete ju nájsť pod názvom riasová guľa, machová guľa, marimo alebo odbornejšie cladophora aegagropila. Riasogule sú vhodné do každej domácnosti bez ohľadu na to, či ste v oblasti rastliniek začiatočník, alebo skúsený pestovateľ. Je to maximálne nenáročné klbko rias, ktoré na prvý pohľad pripomína akési chlpaté zvieratko.

Pokiaľ premýšľate o tom, či viete riasoguľke vo vašej domácnosti vytvoriť tie správne podmienky na život, nemusíte mať žiadne obavy. Výborne sa jej darí najmä v polotieni a v tienistejších rohoch izieb. Starostlivosť je naozaj nenáročná - stačí, keď riasoguľke vymeníte vodu raz za 1-2 týždne a počas premývania pregúľate v dlaniach, aby si zachovala pekný guľatý tvar.

Teplota vody by sa mala pohybovať v rozmedzí 10 až 28 stupňov. Ideálne podmienky vytvoríte umiestnením riasoguliek do akvária alebo do ľubovoľnej nádoby, ktorú môžete podľa vlastného vkusu naplniť aj ozdobiť.

Veľkosť riasogule: 5-7 cm