Tillandsia ehlersiana

Kód: 1212
Akcia Novinka
Neohodnotené
€6,90 –14 %
tillandsia ehlersiana
€6,90 –14 % €5,90
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
23.4.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

Tillandsia ehlersiana je fascinujúcou rastlinou, ktorá okrem svojho unikátneho vzhľadu prináša do každej miestnosti dávku exotiky. Pochádza z Mexika, kde ju môžeme nájsť v suchých a horúcich oblastiach. Jej listy sú pokryté jemnými trichómami, čo im dáva strieborný nádych a vytvára ilúziu kovového povrchu. Táto rastlina je veľmi nenáročná na starostlivosť, čo ju robí ideálnou voľbou pre začínajúcich záhradkárov alebo tých, ktorí nemajú veľa času na starostlivosť o rastliny. Okrem toho je schopná odolať rôznym podmienkam, či už ide o extrémne teploty, suchosť alebo nadmernú vlhkosť. Je to skutočne výnimočná rastlina, ktorá si zaslúži miesto v každej zbierke rastlín.

Existujú stovky druhov epifytov - tillandsií, ale jedno majú všetky spoločné – sú nenáročné na starostlivosť. K svojmu životu nepotrebujú pôdu a takmer ani vodu. Keďže patria medzi „air plants“, čiže vzdušné rastliny, stačí ich z času na čas pokropiť alebo raz za 1-2 týždne postaviť na 30 minút do nádobky s destilovanou alebo dažďovou vodou. Je potrebné ich nechať poriadne odkvapkať.

Špecifické sú najmä tým, že kvitnú iba raz za život a potom postupne odumierajú. Nemusíte sa však obávať, vždy sa vytvorí dcérska rastlina (z jednej rastlinky ich môže byť až 5), ktorá preberie „štafetu“ a taktiež časom zakvitne. Takto to ide stále dokola. Tillandsie môžete iba tak voľne položiť na policu, prevesiť alebo vložiť do akvária či aerária. Dokážete pomocou nich vytvoriť nádherné interiérové dekorácie. Majú rady teplé a svetlé miesta (nie však priame slnko).

 

Starostlivosť:

Umiestnenie: svetlé miesto, nie na priame slnko. 

Teplota: izbová teplota 15 až 24 °C.

Polievanie: raz za 1-2 týždne postaviť na 30 minút do nádobky s destilovanou alebo dažďovou vodou alebo pokropiť. Nechať poriadne odkvapkať.

Vlhkosť: vysoká

Hnojenie: odporúča sa raz mesačne špeciálnym hnojivom na tillandsie.

Náročnosť: nenáročná

Čistí vzduch: nie

Jedovatá: nie

 

Rozmery: 15 x 10 cm