Tillandsia melanocrater červená

Kód: 857
Akcia
Neohodnotené
€5,90 –16 %
tillandsia melanocrater red florecita
€5,90 –16 % €4,90
Objednané

Detailné informácie

Podrobný popis

Zo Strednej Ameriky a Mexika pochádza vzdušná rastlinka Tillandsia melanocrater, ktorá je unikátnym druhom vyskytujúcim sa v rôznych farbách. Odolné špicaté a tenké listy sa pri dostatku svetla zafarbia až do tmavo červenej farby, báza rastlinky je takmer čierna. Po vykvitnutí sa ešte viac rozžiari krásnymi fialovými kvietkami. 

Existujú stovky druhov epifytov - tillandsií, ale jedno majú všetky spoločné – sú nenáročné na starostlivosť. K svojmu životu nepotrebujú pôdu a takmer ani vodu. Keďže patria medzi „air plants“, čiže vzdušné rastliny, stačí ich z času na čas pokropiť alebo raz za 1-2 týždne postaviť na 30 minút do nádobky s destilovanou alebo dažďovou vodou. Je potrebné ich nechať poriadne odkvapkať.

Špecifické sú najmä tým, že kvitnú iba raz za život a potom postupne odumierajú. Nemusíte sa však obávať, vždy sa vytvorí dcérska rastlina (z jednej rastlinky ich môže byť až 5), ktorá preberie „štafetu“ a taktiež časom zakvitne. Takto to ide stále dokola. Tillandsie môžete iba tak voľne položiť na policu, prevesiť alebo vložiť do akvária či aerária. Dokážete pomocou nich vytvoriť nádherné interiérové dekorácie. Majú rady teplé a svetlé miesta (nie však priame slnko).

 

Starostlivosť:

Umiestnenie: svetlé miesto, nie na priame slnko. 

Teplota: izbová teplota 15 až 24 °C.

Polievanie: raz za 1-2 týždne postaviť na 30 minút do nádobky s destilovanou alebo dažďovou vodou alebo pokropiť. Nechať poriadne odkvapkať.

Vlhkosť: vysoká

Hnojenie: odporúča sa raz mesačne špeciálnym hnojivom na tillandsie.

Náročnosť: nenáročná

Čistí vzduch: nie

Jedovatá: nie

Ďalšie názvy: Tillandsia melanopus, Tillandsia tricolor var. melanocrater

 

Rozmery: 12 x 6 cm