Riasoguľa malá

Kód: 51
Neohodnotené
€3,90
Skladom (>3 ks)
Môžeme doručiť do:
26.7.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

Túžite po takej senzácii vo vašom domove, ktorá by ihneď upútala pozornosť? Práve pre vás je ideálna riasoguľamalá zelená vodná rastlinka pochádzajúca z Japonska. Môžete ju nájsť pod názvom riasová guľa, machová guľa, marimo alebo odbornejšie cladophora aegagropila. Riasogule sú vhodné do každej domácnosti bez ohľadu na to, či ste v oblasti rastliniek začiatočník, alebo skúsený pestovateľ. Je to maximálne nenáročné klbko rias, ktoré na prvý pohľad pripomína akési chlpaté zvieratko.

Pokiaľ premýšľate o tom, či viete riasoguľke vo vašej domácnosti vytvoriť tie správne podmienky na život, nemusíte mať žiadne obavy. Výborne sa jej darí najmä v polotieni a v tienistejších rohoch izieb. Starostlivosť je naozaj nenáročná - stačí, keď riasoguľke vymeníte vodu raz za 1-2 týždne a počas premývania pregúľate v dlaniach, aby si zachovala pekný guľatý tvar.

Teplota vody by sa mala pohybovať v rozmedzí 10 až 28 stupňov. Ideálne podmienky vytvoríte umiestnením riasoguliek do akvária alebo do ľubovoľnej nádoby, ktorú môžete podľa vlastného vkusu naplniť aj ozdobiť.

 

Veľkosť riasogule: približne 2-4 cm