Tillandsia butzii

Kód: 899
Akcia
Neohodnotené
€5,90 –16 %
tillandsia butzii
€5,90 –16 % €4,90
Skladom (>3 ks)
Môžeme doručiť do:
29.5.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

Tillandsia butzii dorastá až do veľkosti 18 cm a jej kvetenstvo sa sfarbuje do výraznej karmínovej farby. Netradičná je aj svojimi originálne tvarovanými listami s výraznými škvrnami. Pochádza zo Strednej Ameriky, kde sa voľne vyskytuje v nadmorskej výške 1000 až 2300 metrov.

Existujú stovky druhov epifytov - tillandsií, ale jedno majú všetky spoločné – sú nenáročné na starostlivosť. K svojmu životu nepotrebujú pôdu a takmer ani vodu. Keďže patria medzi „air plants“, čiže vzdušné rastliny, stačí ich z času na čas pokropiť alebo raz za 1-2 týždne postaviť na 30 minút do nádobky s destilovanou alebo dažďovou vodou. Je potrebné ich nechať poriadne odkvapkať.

Špecifické sú najmä tým, že kvitnú iba raz za život a potom postupne odumierajú. Nemusíte sa však obávať, vždy sa vytvorí dcérska rastlina (z jednej rastlinky ich môže byť až 5), ktorá preberie „štafetu“ a taktiež časom zakvitne. Takto to ide stále dokola. Tillandsie môžete iba tak voľne položiť na policu, prevesiť alebo vložiť do akvária či aerária. Dokážete pomocou nich vytvoriť nádherné interiérové dekorácie. Majú rady teplé a svetlé miesta (nie však priame slnko).

 

Starostlivosť:

Umiestnenie: svetlé miesto, nie na priame slnko. 

Teplota: izbová teplota 15 až 24 °C.

Polievanie: raz za 1-2 týždne postaviť na 30 minút do nádobky s destilovanou alebo dažďovou vodou alebo pokropiť. Nechať poriadne odkvapkať.

Vlhkosť: vysoká

Hnojenie: odporúča sa raz mesačne špeciálnym hnojivom na tillandsie.

Náročnosť: nenáročná

Čistí vzduch: nie

Jedovatá: nie

Ďalšie názvy: Platystachys Inanis, Tillandsia Inanis, Tillandsia Variegata

 

Rozmery: cca 12 x 6 cm